Szanowni Państwo!

Dwudziestoletnia przygoda naszego Gimnazjum dobiega końca. Dziękujemy wszystkim Absolwentom, Nauczycielom, Rodzicom oraz całej Społeczności Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum za ten niezwykły czas oraz życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie informujemy, że nasza strona będzie aktywna do końca 2019 roku, aby mogli Państwo powspominać czasy naszej Szkoły.

Pozdrawiamy i dziękujemy

 

Paweł Andrzejczuk

dyrektor zarządzający Sopockich Szkół Autonomicznych

Taida Szczepańska-Podumis

dyrektor Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum

(18.10.2019)

Ostatni dzwonek gimnazjalnego roku szkolnego 2018/2019 już za nami. Uroczystości końcoworoczne odbyły się w gmachu szkoły przy Alei Niepodległości w Sopocie. Ceremonia została uświetniona obecnością dyrekcji szkoły,  pani Taidy Szczepańskiej-Podumis oraz pani dyrektor zarządzającej, Ewy Czech. Tradycyjnie w czasie uroczystości zakończenia roku wręczono świadectwa, nagrody dla wybitnych sportowców oraz dyplomy "złotej dziesiątki". Nagroda ta jest dedykowana uczniom uhonorowanym w różnych kategoriach np. sztuki, matematyki, logicznego myślenia, osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych.

Gimnazjaliści zostali pożegnani przez najstarszy rocznik, który pozostaje w rozwijającej się Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej.

koniec roku 04

Nasi uczniowie z radością przyjęli wiadomość o rozpoczynających się wakacjach. Po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego, uczniowie osobiście dziękowali swoim nauczycielom za tegoroczną współpracę. Nie obyło się bez wykonania zdjęć pamiątkowych oraz wspomnień z minionego roku szkolnego.

Ceremonia zakończenia miała bardzo sentymentalny charakter, gdyż szkołę opuścił ostatni w historii rocznik gimnazjum. Należy przypomnieć, iż gimnazja w Polsce istniały w okresie nowożytnym oraz przedwojennym. Dwudziestoletni okres funkcjonowania tej szkoły w XXI w. stanowi kolejny ciekawy etap w historii tego typu szkół.

Nasi absolwenci kończą gimnazjum ze znakomitymi wynikami w nauce. Otrzymali doskonałe, jedne z najlepszych w Polsce, wyniki z egzaminów gimnazjalnych. Jesteśmy ogromnie dumni z dokonań naszych trzecioklasistów, którzy swoją postawą wspaniale wpisali się w historię Sopockiego Autonomicznego Gimnazjum.   

Wszystkim Uczniom gratulujemy pomyślnego ukończenia roku szkolnego. Życzymy udanych, bezpiecznych  i bogatych w przygody wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły już we wrześniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Paweł Zalewski

(25.06.2019)

W ubiegły czwartek, 10 czerwca, w dużej sali gimnastycznej rozległy się, ostatni raz dla gimnazjum, dźwięki poloneza. Nasi gimnazjaliści pięknie zatańczyli jeden z najstarszych tradycyjnych polskich tańców. Choregorafem tradycyjnie była pani Agnieszka Kleban, która zrobiła z uczniów mistrzów tańca. ;) 

Część nieoficjalna niech będzie tajemnicą gimnazjalistów, ale podobno zabawa była udana. ;) 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji

 

Kasia Bębenek

(14.06.2019)

W ostatnich tygodniach uczennice i uczniowie klasy 3 C eksplorowali bliższą i dalszą okolicę. Postanowiliśmy poznać miejsca, w których mieszkamy lub które mijamy codziennie, jadąc do szkoły lub do pracy. 

Naszą podróż rozpoczęliśmy od najbliższej okolicy - Sopotu. Spojrzeliśmy na niego nieco innym okiem - to nie tylko plaża, molo czy sławny w całej Polsce Monciak, ale też piękna secesja, której ślady tropiliśmy. 

1wyjscia sag

Następnie wybraliśmy się nieco dalej - eksplorowaliśmy klif w Orłowie i zagraliśmy w grę terenową na Kamiennej Górze w Gdyni. 

2wyjscia sag

Kolejny dzień to jedna z gdańskich dzielnic - Zaspa. Tu przeszliśmy szlakiem murali tworzonych przez artytstów z całego świata, a następnie odwiedziliśmy molo i plażę w Brzeźnie. 

3wyjscia sag

Jeśli ktoś uważa, że w Wejherowie nie ma nic ciekawego, powinien czym prędzej się wybrać w wejherowskie okolice. 3C przeszła Szlak Kaszubski i wiele się dowiedziała o ciekawej historii Wejherowa. 

4wyjscia sag

Do naszej ostatniej wyprawy dołączyła klasa 3 B oraz 1 SAL. W piękną i słoneczną środę wybraliśmy się na Hel. I tu spojrzeliśmy na to słynnne z fokarium miejsce w nieco inny sposób - przeszliśmy helskim Szlakiem Historii. Zajrzeliśmy do pozostałości po fortyfikacjach. Znaleźliśmy też chwilę, aby schłodzić się w otwartym morzu. 

 

Kasia Bębenek

(13.06.2019)

 

 

 

tyczka

Tego dnia w Sopocie już po raz 32. odbędzie się najstarszy pozastadionowy mityng na świecie „Tyczka na Molo". W tegorocznej edycji zobaczyć będzie można Mistrza Europy z Amsterdamu Roberta Soberę oraz między innymi wszystkie najlepsze polskie zawodniczki. Nie zabraknie także sportowców z Wielkiej Brytanii, Grecji, Szwecji i Izraela.
Miło nam poinformować, że wśród arbitrów tych zawodów, po raz kolejny, będzie nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Mirek Makaruk, licencjonowany sędzia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jeden z niewielu sędziów z najwyższymi kwalifikacjami w Polsce.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego sportowego wydarzenia!

zespół SSA
(4.06.2019r.)